2 thoughts on “Lähi-idästä ETF-mahdollisuuksia?

  1. Ton ETF:n Nasdaq tikkeri on

    Ton ETF:n Nasdaq tikkeri on GULF.Tekstin linkki johtaa itse Wisdom Treen osakkeeseen. Rahasto on ollut pystyssä viime vuoden heinäkuusta asti ja se on jakanut olemassa olonsa aikana yhden osingon ($0.62), jolloin osingotuotoksi tulisi 4%.

     

    1. Linkki korjattu

      Thanks! Olin jotenki sählänny Wisdom Treen osakkeen tikkerin linkkiin. Toi osinkotuotto on kuitenki otettu Wisdom Treen sivuilta.

Comments are closed.

Related Posts

Yhteiskunta

USA:n tavoittena on Euroopan hajaantuminen kansallisvaltioiksi

USA:n turvallisuusstrategia ”National Security Strategy” on kauniisti kirjoitettu, selkeä kuvaus, joka selkeytensä vuoksi todennäköisesti määrittelee maailman toimintatapaa moniksi vuosiksi eteenpäin.
USA ajaa muiden kansallisvaltioiden tapaan vain

Kevyttä

Suomalaiset uskovat, että menestyvää yritystoimintaa syntyy avustuksilla

Suomalaisten suuri valtaosa luulee edelleen että kehitystä edistetään parhaiten yrityksille annettavien avustusten avulla. LähiTapiolan mukaan vain yksi prosentti arvioi että yritystuet pääasiassa haittaavat kehitystä. Tuo

Sijoittaminen

Paras yritys vai varmin sijoitus?

Täsmennän erästä puolta aiemmassa tekstissäni.

Vertauksen mukaan kävellessään ihminen tavallaan kaatuu eteenpäin. Jottei lentäisi nenälleen, pitää ottaa uusi askel.

Jotta yritykset pärjäisivät kilpailussa, niiden on investoitava, otettava