2 thoughts on “Lähi-idästä ETF-mahdollisuuksia?”
Comments are closed.
Comments are closed.
IPO:issa varmin hyötyjä on listautumisen järjestäjä ja firman analysoija (aika usein Inderes). Jos ”anti” on pelkkää vanhojen osakkaiden myyntiä, myös he hyötyvät.
Kun varmaan aina joku
Suomen sisäistä kustannustasoa määrittävät ennen kaikkea työmarkkinjärjestöt palkkaratkaisuissaan. Lähes kaikki kulut ovat toimitusketjun aikana tuotteeseen kertyneitä palkkakustannuksia.
Julkisen sektorin tulonsiirrot ovat nekin epäsuorasti sidottuja yleiseen palkkakehitykseen
Koneen ilmoitus TK Elevatorin ostosta on niitä hetkiä, jolloin raportti ja moni muukin asia jää taka-alalle, eikä syyttä – kyseessä on järjestely, joka muuttaa koko
Seurasin etänä yhtiökokousta osittain. Alla joitakin kommenttejani. Lopussa linkki koko kokouksen videoon ja siitä tehtyihin tekoäly-yhteenvetoihin.
Yhtiökokous on hieman muuttanut muotoaan. CNBC aloitti lähetyksen perinteisesti muutamalla

Ton ETF:n Nasdaq tikkeri on
Ton ETF:n Nasdaq tikkeri on GULF.Tekstin linkki johtaa itse Wisdom Treen osakkeeseen. Rahasto on ollut pystyssä viime vuoden heinäkuusta asti ja se on jakanut olemassa olonsa aikana yhden osingon ($0.62), jolloin osingotuotoksi tulisi 4%.
Linkki korjattu
Thanks! Olin jotenki sählänny Wisdom Treen osakkeen tikkerin linkkiin. Toi osinkotuotto on kuitenki otettu Wisdom Treen sivuilta.