2 thoughts on “Lähi-idästä ETF-mahdollisuuksia?”
Comments are closed.
Comments are closed.
Liikevoitosta kassavirraksi osuudet ovat suurimmat Applella ja NVidialla. Myös haastajat Broadcom, Micron ja AMD pärjäävät hyvin.
Heikoin suhde on Alphabetilla, Amazonilla ja Teslalla, joita rasittavat suuret
Piksu toimitus selvitti miten usa:n pörssin arvostustaso (p/e keskiarvo) on vaikuttanut tulevaan pörssikehitykseen (oheinen kuva). Nykyisenkaltainen korkea, 25 p/e tasoinen, hintataso on aiemmin ollut myrkkyä
Sofia Virta haluaisi maksaa pienituloisten eläinlääkärilaskuja verorahoista. Onko Suomella todella sellaiseen varaa?
https://www.youtube.com/shorts/h9cERQpq8-w
Julkaisin täällä tasan kaksi vuotta sitten kirjoituksen, jossa lähinnä valitin ensiharvennuksen olevan edessä.
Hakkuu tehtiin tämän vuoden tammi-helmikuussa, jolloin perin harvinaisesti jopa etelässä oli sellainen kuin

Ton ETF:n Nasdaq tikkeri on
Ton ETF:n Nasdaq tikkeri on GULF.Tekstin linkki johtaa itse Wisdom Treen osakkeeseen. Rahasto on ollut pystyssä viime vuoden heinäkuusta asti ja se on jakanut olemassa olonsa aikana yhden osingon ($0.62), jolloin osingotuotoksi tulisi 4%.
Linkki korjattu
Thanks! Olin jotenki sählänny Wisdom Treen osakkeen tikkerin linkkiin. Toi osinkotuotto on kuitenki otettu Wisdom Treen sivuilta.