Kuukauden Piksulainen – Jaakko!

 

Ammattitoimittajan asiantuntemusta Piksussa edustaa lohjalainen Jaakko Wallenius, joka kirjoitti Piksuun ensimmäisen kerran 5.3.2009. Viime vuoden puolella Jaakko perusti Piksulle omat Facebook-sivut. Uskon, että Jaakolla on taustansa takia paljon annettavaa Piksun sisällön ja ilmaisun kehittämiseen.

Itselleni Jaakko oli nettituttu jo ennen Piksua. 1970-luvulta tv:ssä esitettiin ensimmäisen kerran Jacob Bronowskin loistelias sarja “Ihmisen vaiheet”, joka sarja teki moniin lähtemättömän vaikutuksen. Googlatessani vuosia sitten Bronowskin nimeä, huomasin Jaakon kirjoittaneen aiheesta hienon merkinnän.

Onneksi olkoon Jaakko ja monet kiitokset!

2 thoughts on “Kuukauden Piksulainen – Jaakko!

  1. Kokeilukommentti

    Tämä on kokeilukommentti. Kommenttien luettavuudessa on ollut ongelmia ja siksi tämä testi. 

    1. Sen enmpää kokeilematta, onnea

      Jarkko, kuukauden piksulainen ja hyvää jatkoa palstan parissa.

Comments are closed.

Related Posts

Sijoittaminen Talous

Omat Rahat Katsaus: AI juhlii, kuluttajat kärvistelevät, ja sijoittajat soittavat viulua

Pörsseissä kaikki mikä liittyy löyhästikin tekoälyyn tai datakeskuksiin on noussut voimakkaasti. Uuttaa on että nousu on nyt entistä laajempaa, myös geografisesti. Perinteisten amerikkalaisten teknojen lisäksi

Salkun rakenne Sijoittaminen

Stock Screener

Laitoin Lovablen tekemään esittelyn osakevalintatyökalustani, johon on tullut aika paljon uusia ominaisuuksia.
https://piksu.net/sepon-screener/
Useimmat ilmaiset osakeskannerit pysähtyvät S&P 500 -tasoon: hyvin tehtyjä Yhdysvaltain päälistauksen näkymiä, mutta kun