One thought on “Maaliskuun makrotalouskatsaus: video

  1. Hienoa! Video

    Hienoa! Video markkinakatsauksia on mukava katsoa esim. näin ruokatunnilla, kun työstä on hetken tauko. Piksu alkaa muuttumaan yhä ammattimaisemmaksi.

    Minusta tulevaisuudessa voisi katsoa, että katsauksen on syytä ollut lyhyt ja ytimekäs (ehkä max. 5 min). Kaksi kameraa ja vaihtuva kuvakulma olisi hieno luxus – muttei mitenkään pakollinen. Muutoin zoomin käyttöä kannattaa hillitä kuvauksessa. Puitteet ja kuvakulma olivat hyviä.

Comments are closed.

Related Posts

Sijoittaminen

Omat Rahat katsaus: AI-huuma jo selkeästi ”lapiot ja hakkuut” vaiheessa

Datakeskuksien rakentamiseen tarvittavat välineet ovat nyt huudossa.

Ai-huuma on edennyt seuraavaan vaiheeseen. Kovimmassa huudossa eivät ole enää suuria AI-investointeja tekevät ”perinteiset” teknojätit kuten Microsoft ja Google.

Yhteiskunta

Suomen näivettymiselle on yksikertainen lääke: Hyvän yhteiskunnan ymmärtäminen uudella, yksilökeskeisellä, tavalla

Olimme 1990 luvun alussa maailman johtava internet maa, jossa oli kansalaista kohden eniten internet palvelimia ja palveluita. Olimme myös langattoman kännykkäteknologian johtava maa. Ja koulutustasomme