One thought on “Maaliskuun makrotalouskatsaus: video

  1. Hienoa! Video

    Hienoa! Video markkinakatsauksia on mukava katsoa esim. näin ruokatunnilla, kun työstä on hetken tauko. Piksu alkaa muuttumaan yhä ammattimaisemmaksi.

    Minusta tulevaisuudessa voisi katsoa, että katsauksen on syytä ollut lyhyt ja ytimekäs (ehkä max. 5 min). Kaksi kameraa ja vaihtuva kuvakulma olisi hieno luxus – muttei mitenkään pakollinen. Muutoin zoomin käyttöä kannattaa hillitä kuvauksessa. Puitteet ja kuvakulma olivat hyviä.

Comments are closed.

Related Posts

Sijoittaminen Talous

Omat Rahat Katsaus: Amerikassa säröilyä?

Jo jonkin aikaa on odotettu/povattu/toivottu ongelmia USA:n talouteen. Mutta varsin vaisuiksi ovat merkit jääneet. Selkeitä negatiivisia merkkejä ovat:

Työmarkkinat ovat selkeästi hidastuneet ja uusia työllisiä

Asunnot ja metsä

Taloyhtiön itsepäisyyden lopputulos voi olla konkurssi

En ymmärtänyt hönkäsen pöläystäkään Talsan jutusta. Siinä faktisesti syyllistettiin liikekiinteistön myyjää ja uskoakseni ilman perusteita.

Paljon hyödyllisempää kuin löytää yksi ihminen ”syytettäväksi” olisi miettiä, mitä tehdä