Mitä maakaasulle on tapahtunut

Kaksi USA:n maakaasuhintoja seuraavaa EFT:ää on lähtenyt kulkemaan eri suuntiin helmikuun alusta.

UNG (United States Natural Gas Fund) vs. GAZ  (iPath Dow Jones UBS Natural Gas)

UNG (United States Natural Gas Fund) jatkaa trendin mukaista matkaa alas, mutta toinen GAZ  (iPath Dow Jones UBS Natural Gas) on kääntänyt suuntansa ylös. Onko USA:n kaasuputkinen risteysasemassa Henry Hubissa joku ruuhka.

One thought on “Mitä maakaasulle on tapahtunut

  1. Shale gas buumi alkaa tuntua.

    Shale gas buumi alkaa tuntua. Sitä kannattaa seurata, kun kyseessä on energia-alan isoin muutos pitkään aikaan. Euroopassa vielä piiperöt piipittää ja ryssät valittaa kun ainoastaan häviää trendin seuraksena, Puola sentään tekee jotain. Laita meiliä jos haluat asiasta raportin ja tutustua enemmän (juuso@jom.fi)

     

    Juuso Mykkänen

    JOM Rahastoyhtiö Oy

    http://www.jom.fi

Comments are closed.

Related Posts

Sijoittaminen Talous

Omat Rahat Katsaus: Myrskyn silmässä eli ”Trump perääntyy aina”

Viime viikkoina ole saaneet seurata melko ainutlaatuista näytelmää pörsseisssä. Ensin  syvää epätoivoa – ”Trump onkin tosissaan”. Sitten seurasi Trumpin perääntyminen, ensin muun mailman, sitten Kiinan