Osakkeet jatkavat Nordean mukaan nousuaan

Nordean / Antti Saari mielestä osakemarkkinoiden tilanne näyttää hyvältä ja oskenousun jatkolle ei ole estettä.  Osakemarkkinoille kannattaa Nordean mukaan panostaa.

Talousluvut ovat vahvistuneet viime syksystä alkaen ja yritysten tulokset paranevat kaiken aikaa.  Politiikka ei kurssinousua pysäytä sen ovat Breksit ja Trump:n valinta osoittaneet. Kumpikaan ei vaikuttanut markkinoihin merkittävästi ja Trump:n valinta oli markkinoiden kannalta lähinnä positiivinen asia. 

Lisää tietoa: Nordean viikkoraportti

Related Posts

Sijoittaminen Yhteiskunta

Suomalaisilla suurilla yrityksillä menee hyvin – investoitu pääoma antaa keskimäärin 16% tuoton

Kvartaali Q3/2026 oli suomalaisten suurten yritysten kannalta hyvä. Liikevaihdot kasvoivat lähes 9% ja investoidun pääoman tuotto oli keskimäärin 16 %. Yrityksiin investoitu oma pääoma ja

Salkun rakenne

Oman salkun analyysi

Oma osakesalkku yhdellä silmäyksellä – kuusi välilehteä
https://oman-salkun-analyysi.lovable.app/salkku

Salkku-sovellus kokoaa oman osakesalkun yhteen näkymään: kurssit päivittyvät Yahoo Financesta ja muunnetaan päivän valuuttakursseilla euroiksi, ja kaikki laskenta –