Suomalainen tyyliympäristö tarjoaa hyvän pohjan liiketoiminnalle

Muotitrendit tulevat Suomeen yhtä nopeasti kuin muuallekin Eurooppaan. Suomalaiset seuraavat muotia ahkerasti, ja muotisuunnittelija elää täällä rikkaassa vaikutemaailmassa.
Haastateltavat: Tuomas Laitinen, vaatetussuunnittelun lehtori, Aalto-yliopisto sekä Esa Rautaranta, turkistuottaja  (toteutus: Turkistuottajat, Deski.fi)

Related Posts

Yhteiskunta

Suomen näivettymiselle on yksikertainen lääke: Hyvän yhteiskunnan ymmärtäminen uudella, yksilökeskeisellä, tavalla

Olimme 1990 luvun alussa maailman johtava internet maa, jossa oli kansalaista kohden eniten internet palvelimia ja palveluita. Olimme myös langattoman kännykkäteknologian johtava maa. Ja koulutustasomme

Talous

Nuoret ikäpolvet tekevät mieluusti osakesijoituksia tuotantoon ja taloudelliseen toimintaan

Suomalaisista on Hypo:n katsauksen mukaan tulossa sijoittajakansaa. Kotitalouksien sijoitusvarallisuuden arvo on jo lähes 100’000 €. Sijoittaminen on yhä useammalle suomalaiselle nuorelle tärkeää ja myös poliitikoilta