Voiko asiakas erehtyä?

http://www.keskusta.fi/Suomeksi/Matti/Paivakirja.iw3?showlocation=fe1a0015-0b9d-4a6a-8125-68e317f51f3b&newsID=71dcbd14-fc36-4c94-9f55-b7f35516007c

Matti Vanhanen ei löytänyt haluamaansa maitoa. En tiedä kumpi oli suurempi ongelma maidon tuotantomaa vai sitä purkittava yritys. Sokkotestissä voisi olla vaikea löytää se oma maito.

http://www.arlaingman.fi/fi/index.html

http://www.valio.fi/portal/page/portal/Valio

Jos ajatellaan sian- ja naudanlihaa sekä broileria niin mahtaako kuluttaja aina tietää mistä ja miten tuotteet ovat hyllylle tulleet. Puhumattakaan kaloista. Turska on muuten ollut tärkeä laji monen maan kalateollisuudelle. Moni olisi näinä päivinä onnellinen turskasta. Sanovat lohta niin hyväksi, että sitä kannattaisi pyytää vaikkei saisikaan. En tiedä tarkoittavatko sitä norjalaista mikä on kasvatettu papanoilla joiden valmistamisessa on ohimennen jopa tuhottu joitain kalalajeja.

Odotan mielenkiinnolla mikä on seuraava tuote mitä Matti Vanhanen ei löydä tutun kauppansa hyllyltä.

One thought on “Voiko asiakas erehtyä?

  1. Vanhanen

    Matti Vanhanen huomannee piakkoin, että Pepsi Max on ameriikkalainen keksintö kuten kuumatkatkin!

     

    t. Skiller

Comments are closed.

Related Posts

Talous Yhteiskunta

Suomen kansalaiset ovat läntisen Euroopan köyhimpiä mutta kaikki yrittävät silti sijoittaa osakkeisiin

Suomalaiset yksityishenkilöt kuuluvat länsi-Euroopan köyhimpiin, mutta ovat silti talousosaamiseltaan taitavimpia ja sijoittaminen pörssiosakkeisiin ja rahastoihin on yleisempää kuin muualla.
Suomalaiset sijoittavat ahkerasti osakkeisiin ja sijoitusrahastoihin
Suomi kuuluu

Sijoittaminen

Listaamattomiin yhtiöihin sijoittaminen on opettavaista ja haasteellista

Listaamattomiin yrityksiin sijoittaminen on haasteellista: tiedot sijoituskohteesta ovat yleensä puutteellisia, osakkeiden jälkimarkkina on olematon ja toiminta on muutaman avainhenkilön varassa.  Sijoittamista kannattaa kuitenkin harkita, jos

Sijoittaminen

Pörssikurssit pitävät pimeydestä – osakkeiden arvot tapaavat laskea kesällä

Sijoittajat saavat kesällä muuta ajateltavaa, kauppa on vaisua ja pörssikurssit laskevat. Ensimmäisen vuosipuliskon tuloskausi herättelee heinäkuussa sijoittajia, mutta vain hetkeksi. Elo ja syyskuu ovat taas