Kuukauden Piksulaiseksi Helge!

Kun Piksun laajentamisesta alettiin keskustella syksyllä 2008, loviisalainen Helge V. Keitel osallistui 22. 10. Helsingissä pidettyyn palaveriin samalla innolla, jolla hän jo seuraavana päivänä aloitti Piksuun kirjoittamisen. Linkki.

Vajaan vuoden aikana Piksun lukijat ovat oppineet arvostamaan niin Helgen laajaa kokemusta talouselämästä, nopeaa reagointikykyä, sujuvaa kynää kuin myös intensiivistä kiinnostusta sosiaalisen median kehittämistä kohtaan.
 
Onnittelut Helgelle!  

One thought on “Kuukauden Piksulaiseksi Helge!

  1. Hupsista!

    Juha, en ehdi kirjautumaan, mutta kiitos kommentista kuvan kera. Lähden minuutin kuluttua Ouluun, jossa teemana hoivan ja hoidon kehittäminen mobiilityökalujen avulla. Kuva on mun gallerioista ja kaikkia mun kuvia voi käyttää vapaasti.

     

    Hellurei!

    Helge

Comments are closed.

Related Posts

Lehtisaari ja kuumailmapallo (2009)
Asunnot ja metsä Yhteiskunta

Hovioikeus teki oikean päätöksen Lehtisaaren tonttivuokra-asiassa

Hovioikeus kumosi tänään käräjäoikeuden päätöksen Lehtisaaren tonttivuokria koskevassa kiistassa, ja kirkko on määrätty laskemaan vuokratasoa (kts. Ylen juttu). Jotkut ihmettelevät, miten oikeus puuttuu osapuolten tekemään

Yhteiskunta

Etätyön määrä on opittu säätämään kunkin tehtävän kannalta järkevälle tasolle

Työnantajat ovat oppineet hyödyntämään etätyön etuja niissä tehtävissä ja siinä laajuudessa kuin kunkin tehtävän kannalta on järkevää. Monissa yrityksissä on päädytty määrittelemään säännöt sille kuinka

Asunnot ja metsä

Asuntorakentamisen toipumiselle ei ole edellytyksiä

Asuntorakentamisen lama jatkuu vielä pitkään. Myytävien asuntojen hinnat laskevat edelleen samalla kun rakennuskustannukset kohoavat. Kärsijöinä ovat asuntorakenamisesta liikevaihtoa saavat yritykset kuten SRV, Lehto, LapWall, Honkarakenne,