Handelsbanken: Tyyntä myrskyn edellä

 

Handelsbanken:n pääekonomisti, Tiina Helenius, oheisessa maaliskuun katsauksessa valottaa maailmanmarkkinoiden tämän hetken tilannetta sijoittajan kannalta: Tyyntä myrskyn edellä.pdf.  IMF:n pääjohtaja, Dominique Strauss-Kahn, on Handelsbanken:n katsauksen ilmestymisen jälkeen kiinnittänyt huomiota samoihin asioihin (piksu toimituksen huomio).

Lataa esitys: Tyyntä myrskyn edellä.pdf

 

 

Related Posts

Talous

Valtiollinen tuki vauhdittaa tai hidastaa pk-yrityksen kehittymistä – ratkaisevaa on miten paljon yritykselle jää päätösvaltaa

Valtiollinen tuki voi vauhdittaa pk-yrityksen kansainvälistymistä, mutta se voi myös hidastaa prosessia tai aiheuttaa merkittävää vahinkoa. Uuden tutkimuksen mukaan ratkaisevaa on, kuinka paljon päätösvaltaa yrityksen

Salkun rakenne Sijoittaminen

Yhteenveto screenereistäni

Olen kirjoitellut viime aikoina kolmesta screener-työkalusta, jotka etsivät tietynlaisia osakkeita. Dividend-screenerissä päääpaino on kestävässä osingossa, quality-screenerissä laadussa ja tenbagger-screenerissä kasvussa.

Mainitut kolme screeneriä löytyvät sivustolta

https://osakevalinta.lovable.app/

kohdasta Tools.

Tämä