Ilta-Sanomien toimituksella ei säteillyt

Ei toki ole mitenkään harvinaista, että iltapäivälehden toimittajalla ei järki leikkaa.


Nyt kuitenkin Ilta-Sanomien toimitus on julkaisut suoraan Greenpeacen tai muun huu-haa-järjestön kuvan ydinjätettä kuljettavasta junanvaunusta. Ja aivan oikein, tavaravaunu säteilee, mutta säteily on lämpösäteilyä. Kuvassa on oikein asteikko, jossa on mainittuna yksikkönä Celsius asteet. Ja se kuvien junanvaunuissa näkyvä lämpösäteily ei ole sen varallisempaa kuin Ilta-Sanomien toimituksen lämpöpattereissa.

One thought on “Ilta-Sanomien toimituksella ei säteillyt

  1. respond
    That’s nice to have a peak of academic career, however this is not easy to write good essays papers. Thus, everything that can be achievable with aid of research writing services.

Comments are closed.

Related Posts

Yhteiskunta

Kuntien ja hyvinvointialueiden hankintoihin on pesiytynyt ”maan tapa”, josta osa voi olla silkkaa korruptiota

Kunnat ja hyvinvointialueet kiertävät kilpailutusvelvoitettaan ostamalla palveluja omistamiltaan ns. inhouse-yhtiöiltä. Kilpailuttamisen välttäminen aiheuttaa vuosittain satojen miljoonien eurojen menetykset veronmaksajille, todetaan EVAn tuoreessa analyysissä Maan tapa.

Sijoittaminen

Uusia työkaluja sijoittajalle

https://www.sinisaariconsulting.com/

Lisäsin sivustolleni tekoälyn ystävällisellä avustuksella koekäyttöön pari uutta työkalua, joista kuulisin mielelläni kommentteja.

Uusi osakeanalyysityökalu

pisteyttää seurannassani olevat osakkeet monien kriteerien perusteella
etusivulle tulee ensin Top

Talous Yhteiskunta

Björn Wahlros haluaisi että Suomi olisi myös varakkaille ja yrittelijäille hyvä paikka elää ja sijoittaa

Oheinen 5 min mittainen Mikko Salakan tuottama video summaroi Björn Wahlros:n esittämät ratkaisut Suomen talouden kriisiin: Tarvitaan henkilösijoittajien ja yrittäjien parempaa kohtelua niin, että suomalaisten