Kun lehdeltä loppuu uutisaiheet.

http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=20100810729

On hyvä nostaa omalta keskustelupalstalta sinänsä aiheellinen keskustelu uutiseksi. Mikäs siinä. Käännetäänhän noita Smart Money:n juttujakin.

Jään odottamaan mielenkiinnolla toimittajan yhteenvetoa ja omia päätelmiä keskustelupalstan esiin nostamista kysymyksistä. Tutkivaa journalismia.

Related Posts

Sijoittaminen

Listaamattomiin yhtiöihin sijoittaminen on opettavaista ja haasteellista

Listaamattomiin yrityksiin sijoittaminen on haasteellista: tiedot sijoituskohteesta ovat yleensä puutteellisia, osakkeiden jälkimarkkina on olematon ja toiminta on muutaman avainhenkilön varassa.  Sijoittamista kannattaa kuitenkin harkita, jos

Sijoittaminen

Pörssikurssit pitävät pimeydestä – osakkeiden arvot tapaavat laskea kesällä

Sijoittajat saavat kesällä muuta ajateltavaa, kauppa on vaisua ja pörssikurssit laskevat. Ensimmäisen vuosipuliskon tuloskausi herättelee heinäkuussa sijoittajia, mutta vain hetkeksi. Elo ja syyskuu ovat taas