One thought on “Kun partiopoikien leiri lähenee loppuaan”
Comments are closed.
Comments are closed.
Päätin kokeilla miten automaattikaupankäynti sujuisi tekoälyn avulla. Avasin tilin amerikkalaiselle Alpaca-välittäjälle, joka on keskittynyt juuri tällaiseen kaupankäyntiin.
Sijoitin tilille kuukausi sitten 100 000 taalaa leikkirahaa. Tämän voi
Piksun toimitus on ollut sairaana jo muutaman viikon.
Asia korjattiin, kiitos Mehiläisen ripeän toiminnan, pienellä onnistuneella leikkauksella, mutta Piksu Toimitus ei voi tuottaa artikkeleita vielä varmaan
Osakepoiminta on monella tavalla haastavaa. Puntaroimista vaativat lukuisat tekijät, yhtenä niistä yhtiön suhteellinen asema verrokkiensa joukossa.
Pulma tiivistyy vaikkapa lentokonemoottorimarkkinassa, yhdessä maailman keskittyneimmistä teollisuudenaloista. Käytännössä kolme
Iranin sodassa rauhan avaimet taitavat olla Tacoissa…
Viimeisen kuukauden ajan markkinoilla on seurattu USA:n ja Iranin sotaa. Trumpin lausunnot saavat öljyn hinnan ja pörssikurssit vuoroin nousuun,

Kumma että Nokialla menee noin vaikka…
… suomalaisessakin talousmediassa on niin paljon porukkaa jotka tietävät mitä pitäisi tehdä. Onko Nokian rekrytoinnissa vikaa, kun näitä valopäitä ei ole sinne hankittu vilkuttamaan ledejään?
jousimies