Matka Tukholmaan sijoitusmessuille

Säästä ja sijoita -messut Tukholmassa 7.10.-10.10.

Piksu, sijoittajan nettisivusto, ja ToTo-sijoittajakerho järjestävät ryhmämatkan Tukholman Säästä ja sijoita -messuille perjantaina 8.10.2010.

Säästä ja sijoita -messut eli "Spara & Placera – helt enkelt om din privatekonomi" vaikuttaa olevan Helsingin Wanhassa satamassa järjestettävien Sijoitus Invest -messujen kaltainen tapahtuma. Lisätietoja messuista löytyy nettisivuilta, tosin tätä kirjoitettaessa vielä aika niukasti. http://www.sparaochplacera.se/common/category.aspx?id=10155

Spara & Placera - helt enkelt om din privatekonomi

Lentäen totetutettavan Piksu-sivuston ja ToTo-kerhon ryhmämatkalle lähtö on aamulla perjantaina 8.10. ja paluu illalla. Siirtymissä lentokentältä messuilla ja takaisin on tarkoitus hyödyntää ryhmää ja päästä kimppahinnalla.

Lisätietoja matkasta saa sähköpostitse: tapahtumat (ät) piksu.fi

Related Posts

Sijoittaminen

Koskisen sektorinsa helmi? Ehkei sittenkään

Helsingin osakeindeksikin vaihteeksi jäähtyy etenkin sitä AI-buumin voimalla nostaneen Nokian ottaessa jo kunnolla osumaa – erittäin hyvästä syystä jos minulta kysytään. Monella sektorilla ja varsinkin meikäläisittäin elintärkeässä metsäteollisuudessa

Sijoittaminen

Omat Rahat katsaus: AI-huuma jo selkeästi ”lapiot ja hakkuut” vaiheessa

Datakeskuksien rakentamiseen tarvittavat välineet ovat nyt huudossa.

Ai-huuma on edennyt seuraavaan vaiheeseen. Kovimmassa huudossa eivät ole enää suuria AI-investointeja tekevät ”perinteiset” teknojätit kuten Microsoft ja Google.