Matka Tukholmaan sijoitusmessuille

Säästä ja sijoita -messut Tukholmassa 7.10.-10.10.

Piksu, sijoittajan nettisivusto, ja ToTo-sijoittajakerho järjestävät ryhmämatkan Tukholman Säästä ja sijoita -messuille perjantaina 8.10.2010.

Säästä ja sijoita -messut eli "Spara & Placera – helt enkelt om din privatekonomi" vaikuttaa olevan Helsingin Wanhassa satamassa järjestettävien Sijoitus Invest -messujen kaltainen tapahtuma. Lisätietoja messuista löytyy nettisivuilta, tosin tätä kirjoitettaessa vielä aika niukasti. http://www.sparaochplacera.se/common/category.aspx?id=10155

Spara & Placera - helt enkelt om din privatekonomi

Lentäen totetutettavan Piksu-sivuston ja ToTo-kerhon ryhmämatkalle lähtö on aamulla perjantaina 8.10. ja paluu illalla. Siirtymissä lentokentältä messuilla ja takaisin on tarkoitus hyödyntää ryhmää ja päästä kimppahinnalla.

Lisätietoja matkasta saa sähköpostitse: tapahtumat (ät) piksu.fi

Related Posts

Yhteiskunta

Noin 40% kotitalouksista omistaa keskimäärin 6000€ varallisuutta/kotitalous

Tilastokeskuksen mukaan mediaanikotitaloudella oli 96 000 euroa nettovarallisuutta. Nettovarallisuuden reaaliarvo laski 21 prosenttia edellisestä, kolmen vuoden takaisesta tilastopäivityksestä ja kansa on nyt köyhimmillään 20 vuoteen.