One thought on “Merkittävien markkinakäänteiden indikaattoreita – esityskalvot”
Comments are closed.
Ohessa 20.9.2010 pidetyn TTC esityksen "Merkittävien markkinakäänteiden indikaattoreita" ppt-kalvot, jotka on laatinut Gideon Bolotowsky, Osaketieto FSMI Oy.
Comments are closed.
USA:sta kantautui juuri myönteinen ylläri työpaikka- ja palkkakehityksestä, heti perään ikävän joskin täysin odotetun kuitin tälläsi tuore inflaatioraportti. Kuluttajahinnat riehaantuivat huhtikuussa +0,6% maaliskuusta ja +3,8% vuositasolla.
Kylmää
Laitoin Lovablen tekemään esittelyn osakevalintatyökalustani, johon on tullut aika paljon uusia ominaisuuksia.
https://piksu.net/sepon-screener/
Useimmat ilmaiset osakeskannerit pysähtyvät S&P 500 -tasoon: hyvin tehtyjä Yhdysvaltain päälistauksen näkymiä, mutta kun
”Asuntokauppa oli huhtikuussa lukumääräisesti heikkoa. Asuntokauppoja solmittiin 18,5 prosenttia vähemmän kuin vuosi sitten huhtikuussa. Suurista kaupungeista ainoastaan Vantaalla kauppoja solmittiin enemmän kuin vuosi sitten. Muissa
Vuoden ensimmäinen kvartaali (Q1/2026)oli hyvä. Suomalaisten OMXH25 yritysten liikevaihdot paranivat keskimäärin 2,1% ja liiketulokset (EBIT) peräti 9,5% vuoden takaiseen vastaavaan kvartaaliin verrattuna. (lisää…)

(Ei aihetta)