Perinteelliset pankit ajautuvat vaikeuksiin,

Ikea pyrkii tekemään saman kuin se teki sisustuspuolelle, eli pistämään niin hurjan kulukurin, että muut kuolevat ympäriltä. Ikano pankki houkuttelee opettamaan säästämään Flappy bird pelillä, jolla mennään luxuskallisbrändien ympärillä ja niitä vältellen eletään kohti vaurautta. 

http://www.taloussanomat.fi/rahoitus/2014/07/25/ikea-miljardoorin-pankki-kampanjoi-saastamispelilla/201410372/12

Peli perustuu koukuttavaan Flappy Bird peliin. Ylipäätään perinteelliset pankit ovat ongelmissa kun kauppakeskusten pankit ovat aloittaneet valloittamaan markkinoita. Tästä ei ole enää kauhea matka, että kauppakeskukset lanseeravat oman rahan. S-pankki on yksi trendi, mutta kannattaa seurata myös muita toimioita suurella mielenkiinnolla. 

http://ikanobank.fi/

Related Posts

Yhteiskunta

Kansanedustajien sopeutumisrahasta 3: sopeutumisrahan ehdot

Kansanedustaja saa sopeutumisrahaa joskus jopa muita töitä tehdessään. Toisin kuin ansiosidonnainen, sopeutumisraha ei myöskään edellytä työnhakua. Onko tämä perusteltua? Vai pitäisikö järjestelmää muuttaa?

 

https://www.youtube.com/shorts/DMNTrdjKoBc