Piksun osavuosikatsausarkisto on päivitetty

Kolmannen kvartaalin osavuosi- ja liiketoimintakatsaukset sekä esitykset on kerätty Piksuun niitä julkaisseiden suurten ja keskisuurten yritysten osalta. Katsauksia pääsee lukemaan Analyysit-alavalikon kautta, artikkelin lopulla on suora linkki arkistoon.

Piksun osavuosikatsausarkistossa on Helsingin pörssissä listattujen suurten ja keskisuurten yritysten osavuosikatsaukset esityksineen vuodesta 2014. Tulosmateriaalia on kattavasti, yhteensä noin 2 000 julkaisua, joten osavuosikatsausarkisto on erittäin kätevä työkalu usean yrityksen analysointiin sekä taloustietojen keräämiseen. Taulukossa Q tarkoittaa raporttia ja E esitysmateriaalia. Kaikki raportit ovat ladattavissa pdf-muodossa.

https://www.piksu.net/analyysit/OMXHex/osavuosikatsaukset

Related Posts

Salkun rakenne Sijoittaminen

Yhteenveto screenereistäni

Olen kirjoitellut viime aikoina kolmesta screener-työkalusta, jotka etsivät tietynlaisia osakkeita. Dividend-screenerissä päääpaino on kestävässä osingossa, quality-screenerissä laadussa ja tenbagger-screenerissä kasvussa.

Mainitut kolme screeneriä löytyvät sivustolta

https://osakevalinta.lovable.app/

kohdasta Tools.

Tämä