SDP vaatii lisää veroja niille säästäjille, jotka osaavat sijoittaa säästönsä tuottavasti

SDP vaatii että valtiontalouden vaje täytetään ottamalla rahat niiltä, jotka ovat säästäneet ja osanneet sijoittaa säästönsä hyviin kohteisiin. Tämä tapahtuu korottamalla pääomatuloveroja ja tekemällä niistä progressiivisia.

Lähde: sdp.

One thought on “SDP vaatii lisää veroja niille säästäjille, jotka osaavat sijoittaa säästönsä tuottavasti

  1. Ja sitten niillä verorahoilla

    Ja sitten niillä verorahoilla ostetaan 70000 euron kalustoja työhuoneeseen ja 127 euron torkkupeittoja työmaalle, kun ollaan päästy siihen asemaan.

Comments are closed.

Related Posts

Salkun rakenne Sijoittaminen

Stock Screener

Laitoin Lovablen tekemään esittelyn osakevalintatyökalustani, johon on tullut aika paljon uusia ominaisuuksia.
https://piksu.net/sepon-screener/
Useimmat ilmaiset osakeskannerit pysähtyvät S&P 500 -tasoon: hyvin tehtyjä Yhdysvaltain päälistauksen näkymiä, mutta kun