2 thoughts on “Siis mitä sä musta haluut?”
Comments are closed.
Comments are closed.
Yrityksen listaaminen pörssiin (esim. FirstNorth listalle) helpottaa yrityksen kehittämistä ja avaa mahdollisuuksia omistusjärjestelyille: (lisää…)
Jeff Bezos sai monien kulmakarvat nousemaan väittämälllä, että AI-kupla, toisin kuin edeltävät finanssikuplat, on ”hyvä” kupla. Tällainen hyvä kupla, kuten osittain 2000-luvun Internet-kuplakin, tuottaa hyödyllistä
Assa Abloy
hidas tuloskasvu tänä vuonna
melko kallis yhtiöksi, jonka ennakoitu tuloskasvu on alle 10 % luokkaa lähivuosina
kurssi noussut hieman tänä vuonna
Atlas Copco
negatiivinen
Kone
hidas tuloskasvu tänä vuonna
melko kallis yhtiöksi, jonka ennakoitu tuloskasvu on 10 % luokkaa lähivuosina
kurssi noussut vahvasti tänä vuonna
Konecranes
hidas tuloskasvu tänä vuonna

”Olet asian ytimessä”,
sanoi "Pulkkinen" nimeään kantavassa viihdeohjelmassa. Kun Piksun kirjoittajakuntaa 1,5 vuotta sitten alettiin laajentaa, yksi keskeisimpiä kysymyksiä silloisessa tapaaamisessa oli se, että "asia" ja "huomio" eivät juuri yhteen sovi. "Kimi Räikkösen tissit" on kokeillusti lukijoita keräävä otsikko.
Ei siinä muuta kuin otsikko aiheesta Pinkit stringit ja ETF:t.
Sisältö on sitten jo vähemmän skitsofreeninen kysymys, kun huomio kerran on saatu.
T. Juha
Stringeistä ja muustakin…
Veditsä ne jalkaas, kun linkki ei aukea 😉 Onkohan toi 31kt treenatulle hanurille? 🙂
Tässäpä uutinen. http://www.taloussanomat.fi/asuminen/2010/03/01/asunnonostajien-kannustinraha-on-vaarallinen-kuin-juusto-hiirenloukussa/20103036/139 Pitäiskö asiaa käsitellä Piksussakin jo ;))
jousimies