Affärsvärlden: Kaksi kuumaa osaketta

Affärsvärlden hehkuttaa H&M. Lehden mukaan Morgan Stanley on korottanut ohjekurssiaan 300 SEK tasolle (ennen 265 ,perjantain close 260) ja suosittelee ostoa. Q3- osavuosiraportti H&M:ltä tulee keskiviikkona.

Raaka-aineyhtiö Boliden ei sensijaan ole suosiossa. Goldman Sachs nostaa ohjekurssia 109 SEK (107), mutta suosittelee myyntiä. Perjain kurssi yhtiölle oli 103.

Related Posts

Yhteiskunta

Suomen näivettymiselle on yksikertainen lääke: Hyvän yhteiskunnan ymmärtäminen uudella, yksilökeskeisellä, tavalla

Olimme 1990 luvun alussa maailman johtava internet maa, jossa oli kansalaista kohden eniten internet palvelimia ja palveluita. Olimme myös langattoman kännykkäteknologian johtava maa. Ja koulutustasomme

Talous

Nuoret ikäpolvet tekevät mieluusti osakesijoituksia tuotantoon ja taloudelliseen toimintaan

Suomalaisista on Hypo:n katsauksen mukaan tulossa sijoittajakansaa. Kotitalouksien sijoitusvarallisuuden arvo on jo lähes 100’000 €. Sijoittaminen on yhä useammalle suomalaiselle nuorelle tärkeää ja myös poliitikoilta