Osakeseurannan päivitys
https://www.sinisaariconsulting.com/StockAnalysisTool.html
Kaikki tulosennusteet 2021 ja 2022 päivitetty. Paitsi Clas Ohlson, mutta 8.9. julkaistava raportti koskee jo kautta Q1/2022.
https://www.sinisaariconsulting.com/StockAnalysisTool.html
Kaikki tulosennusteet 2021 ja 2022 päivitetty. Paitsi Clas Ohlson, mutta 8.9. julkaistava raportti koskee jo kautta Q1/2022.
Comments are closed.
Datakeskuksien rakentamiseen tarvittavat välineet ovat nyt huudossa.
Ai-huuma on edennyt seuraavaan vaiheeseen. Kovimmassa huudossa eivät ole enää suuria AI-investointeja tekevät ”perinteiset” teknojätit kuten Microsoft ja Google.
Olimme 1990 luvun alussa maailman johtava internet maa, jossa oli kansalaista kohden eniten internet palvelimia ja palveluita. Olimme myös langattoman kännykkäteknologian johtava maa. Ja koulutustasomme
Tämän kirjoituksen perimmäinen tarkoitus ei ole piruilu.
Suomessa huomattava joukko ihmisiä käyttää aikaa ja energiaa opettaakseen sormi pystyssä, miten islamiin pitää suhtautua. HS on julkaissut esim.
Suomalaisista on Hypo:n katsauksen mukaan tulossa sijoittajakansaa. Kotitalouksien sijoitusvarallisuuden arvo on jo lähes 100’000 €. Sijoittaminen on yhä useammalle suomalaiselle nuorelle tärkeää ja myös poliitikoilta

Täytyy Sergion uusimmasta listasta todeta, miten ketterästi se poimii muutokset osakeseurantaan. Pääosin on helppo olla samaa mieltä. Erityisesti Nordea pankin nousu kärjen tuntumaan tuntuu oikeutetulta, kun korkojen nousu näyttää hiipivän markkinoille ja puoltaa varovaista sijoittamista finanssisektorille?