Osakeseurannan päivitys

Sijoittaminen

https://www.sinisaariconsulting.com/StockAnalysisTool.html

Tuloskausi Q2/H1 tulokset ja ennusteet 2022/2023 on päivitetty. Tuloskauden yhteenvetona voin todeta että lähes 80% seuraamistani firmoista joko täytti tai ylitti odotukseni. Tarkemmat tiedot löytyvät linkistä ”Earnings Season Summary”.

10 seurannan yhteispisteiden muodostamalta Top 10 All-listalta putosivat Harvia ja QT Group. Tilalle tulivat Clas Ohlson ja Tokmanni. Tarkemmat tiedot linkistä ”All 10 rankings top 10 summary”.

Oman salkkuni YTD-kehitys on -20%. Se on alle OMX GI:n -14% kehityksen. Pääasialliset syylliset huonoon kehitykseen ovat Harvia ja Tecnotree. Nämä ovat toisaalta 3 vuoden tähtäimellä parhaiten menestyneitä yhtiöitä. Katso tarkemmin linkeistä ”History 18 years” ja ”Price change 30months/YTD”.

 

 

 

 

 

Related Posts

Kevyttä

Google sensuroi suomalaista lehdistöä ja vaikuttaa julkisen keskustelumme kulkuun

Google on päättänyt että tämä sivusto, piksu.net, sisältää vain aikuisille suunnattua seksuaalista sisätöä. Tämän seurauksena piksu.net ei saa mainostuloja eivätkä mainokset näy piksu.net sivustolla. Mitä