

Tuloskausi Q2/H1
3 thoughts on “Tuloskausi Q2/H1”
Comments are closed.
Comments are closed.
Yhteiskuntarakenteemme on tuottanut Euroopan kolmanneksi suurimman ja pahimmin kasvavan työttömyysasteen. Hallituksen kehysriihen päätökset alentaa työlle määrättyjä verosanktioita voivat kääntää trendin tai ainakin pysäyttää pahenevan kehityksen.
Tuloskausi on tällä viikolla kiivaimmillaan. Tuloksensa julkistaa tänään viisi OMH yritystä ja huomenna peräti kaksikymmentäviisi.
Helsingin pörssin tuloskalenteri löytyy piksun analyysit osiosta. Voit järjestää tuloskalenterin aakkosjärjestykseen,
Piksussa on mainio ”jenkkimarkkinan tehoseuranta”. Piksun avulla olen oppinut seuraamaan ”maailman markkinoita” lähes päivittäin. Piksun avulla olen päässyt ”jenkkisijoittajien pään sisälle”.
Olen jo vuosia seurannut Piksua,
Joskus pari vuotta sitten markkinatilanteen ollessa kovin erilainen kiinnitin huomiota Alma Mediaan. Yhtiö on ihan yhteiskunnallisestikin mielenkiintoinen ja siinä esiintyi tuiki tavallista sahaavaa liikettä, joka
Aiemmassa versiossa oli virheitä jotka korjasin. Lisäsin Kommentti-sarakkeen.
Nyt ei kyllä saa kuvasta mitään selvää. Menee aivan pikselimössöksi. Isompi kuva ensi kerralla.
Kuvaa tekstin seassa en saa parannettua, mutta vaihdoin yhteenvedon artikkelikuvaksi niin se suurenee kun artikkelin avaa.
Tässä samalla uusin versio. 57 on raportoinut, 27 ylittänyt, 2 alittanut ja 28 vastannut odotuksiani.
Pääpaino on H1:ssa enemmän kuin Q2:ssa.