2 thoughts on “Faberin näkemyksiä…”
Comments are closed.
Comments are closed.
Piksu toimitus selvitti mistä maista voi ostaa osakkeita ilman huolta siitä, että joutuisi maksamaan osingoista tai arvonnosusta enempää veroa kuin suomalaisista osakkeista . Seuraavat maat
Lähi-idän pikasota jatkuu kiivaana ja arvaamattomana, kun sen tavoitteistakaan ei saa kunnon selkoa. Donald Trump puhuu välillä valmiudesta neuvotteluratkaisuun Iranin uuden johdon kanssa, kohta perään
https://piksu.net/sergio/
Osakeanalyysissani on mukana reilu 100 yhtiötä, joista noin puolet on myös salkussani.
Pyrin seuraamaan näitä yhtiöitä monipuolisesti, vertaamaan niitä toisiinsa ja pisteyttämään eri kiriteerien avulla,
Yhtiökohtainen seuranta
Seurannassa
Jos jotain inhoan, se on kiistely siitä, kannatetaanko islamin vai Israelin joukkuetta. Laji vain ei ole jalkapallo, vaan ihmisten tappaminen.
Jätän pois sen jahkaamisen, kumpi puoli

Mitä tää tarkottaa suomeks
Mitä tässä yritetetään sanoa noin niinku suomeks?
Suomeksi
Suomeksi itse tarkoitan sitä, että Marc Faber ei missään vaiheessa ole ollut täysin väärässä, enkä voi ymmärtää miten joku voi asian näin nähdä.
Omassa blogissani yritän käyttää mahdollisimman paljon lähteitä ja viittauksia, jotta lukija itse voisi muodostaa oman käsityksen aiheesta.
Blogimerkinnöissäkin, kuten edellisessä, teen usein loppuunvedon, mutta tässä ajattelin, että jokainen lukija voi tehdä omansa.
Riittääkö tämä?