“Asuntojen hintaromahdus jäi tulematta”,

 

kirjoittaa maamme uusin talousmedia Ilta-Sanomat. Saattaahan lasku tulla myöhemminkin, mutta vähän tilannetta ihmettelen.

Useinhan Suomen kansa on totellut sitä, mitä Sanomatalosta käsketään. Joitain poikkeuksia on tosin aiemminkin ollut.

Edesmennyt tv-kriitikko möyhkäsi puoli Hesaria siitä, että Dallas-nimisessä sarjassa esitettiin jotain neuvostovastaista yhteiskuntakritiikkiä Eipä tainnut sitäkään kaikki uskoa kuten eivät Sanomatalon asuntovedätystäkään.

Related Posts

Talous

Valtiollinen tuki vauhdittaa tai hidastaa pk-yrityksen kehittymistä – ratkaisevaa on miten paljon yritykselle jää päätösvaltaa

Valtiollinen tuki voi vauhdittaa pk-yrityksen kansainvälistymistä, mutta se voi myös hidastaa prosessia tai aiheuttaa merkittävää vahinkoa. Uuden tutkimuksen mukaan ratkaisevaa on, kuinka paljon päätösvaltaa yrityksen

Salkun rakenne Sijoittaminen

Yhteenveto screenereistäni

Olen kirjoitellut viime aikoina kolmesta screener-työkalusta, jotka etsivät tietynlaisia osakkeita. Dividend-screenerissä päääpaino on kestävässä osingossa, quality-screenerissä laadussa ja tenbagger-screenerissä kasvussa.

Mainitut kolme screeneriä löytyvät sivustolta

https://osakevalinta.lovable.app/

kohdasta Tools.

Tämä