One thought on “Sergion listan päivitys

  1. Hyvin menee, mutta menköön

     

    Veronmaksajien keskusliiton Taloustaito lehti ja sivusto on tehnyt oman listansa. Onko se Sergion listalle kilpailija kirittäjä – aika tulee näyttämään. Nettisivujen mukaan aikajänne on ainakin saman suuntainen: ”Taloustaidon lista on tarkoitettu apuvälineeksi pitkäjänteiselle osakesäästäjälle, joka ei pompi äkillisten kurssivaihteluiden perässä.”

    Lista on nyt seuraava:

    Huhtikuun 10 parasta

    Yritys

    Taloustaito-pisteet

    1. Martela     

    9,42

    2. Scanfil    

    9,21

    3. Sampo      

    8,74

    4. Orion     

    8,67

    5. Tieto      

    8,58

    6. Telia Sonera                   

    8,48

    7. Yleiselektroniikka        

    8,41

    8. Okmetic   

    8,40

    9. Oriola-KD                     

    8,36

    10. Exel Composites

    8,26

    t.

    Pekka

Comments are closed.

Related Posts

Sijoittaminen

Euroopan keskuspankin mukaan kulta on hyvä arvon säilyttäjä silloin kun ajat ovat levottomat

Euroopan keskuspankki kertoo raportissaan sijoittajille tärkeää informaatiota kullan soveltuvuudesta sijoitusinstrumentiksi:

Fyysinen kulta on antanut hyvää suojaa osakemarkkinoiden volatiliteettiä, talouspolitiikan äkkikäänteitä ja geopoliittisia riskejä vastaan.
Turvallisimpia

Sijoittaminen

Piksun ”USA screener” visualisoi yrityksen tärkeimmät piirteet

Piksun USA screener on kehittynyt käyttäjäystävällisemmäksi. Kustakin yrityksestä on nyt oheisen esimerkkikuvan mukainen yleisnäkymä, josta saa nopeasti käsityksen yrityksen soveltuvuudesta sijoituskohteeksi. (lisää…)